Nyilatkozat

Tisztelt Szülők!

Országos Házi Gyermekorvosi Kollegiális Szakmai Vezetői Hálózat által közzétett nyilatkozat alábbi részlete alapján a szülő számára lehetővé teszi gyermeke hiányzásának igazolását.

„2020. szeptember 17-vel véglegesítésre került az a COVID-19 fertőzés miatti járványügyi veszélyhelyzet során életbe lépett jogszabály, amely a háziorvosok, házi gyermekorvosok részére lehetőséget biztosít a páciensek telemedicina keretei között történő ellátására. Ez azt jelenti, hogy a járványügyi védekezés kapcsán előírás, hogy az orvosi vizsgálatot feltétlenül telefonos konzultáció előzze meg. Ennek során az orvos kötelessége megítélni, hogy a páciens tünetei alapján igényel-e személyes orvosi vizsgálatot. A rendeletnek köszönhetően akár a betegség teljes időtartama alatt az orvosnak lehetősége van a telemedicina útján történő állapotfigyelésre és gyógyításra. Mindezek alapján az orvosi igazolás kiadásának módja is változik, ugyanakkor annak szükségessége megkérdőjelezhető. „

A 20/2012 (VIII.31) EMMI rendelet 51§ 2 (b) pontjának értelmében a szülő/gondviselő is meghatározott módon igazolhatja gyermeke betegség miatti mulasztását. Fontos követelmény, hogy az intézmények házirendje az igazolások vonatkozásában is az egészségügyi válsághelyzet minél hatékonyabb megoldásához igazodjon.

Miskolc, 2020. szeptember 30

Tisztelettel: Ádám Anikó Ágnes

mb. intézményvezető

 

 

                   SZÜLŐI/GONDVISELŐI NYILATKOZAT

Gyermekneve:………………………………Született:………………………….

Szülő neve:……………………………Lakcím:…………………………………..

Büntetőjogi felelősségem tudatában az alábbiakról nyilatkozom.

Gyermekem ……………..-tól, …….…………. ig betegség miatt közösségből hiányzott.

Jelenleg a következő feltételek teljesülnek:

– legalább 3 napja láztalan

– legalább 1 napja a következő tünetek megszűntek: köhögés, nehézlégzés, hirtelen kezdetű szag- és ízérzés zavara, nátha, torokfájás, fülfájás, fejfájás, hidegrázás, izomfájdalom, fáradékonyság, hányás, hasmenés, bőrkiütés, szemváladékozás

– COVID-19 gyanús esetben a tünetek kezdetétől eltelt legalább 10 nap

A gyermekem háziorvosával konzultáltam, tanácsait betartottam.

Dátum: ………………….…..

……………………………….………………

szülő/gondviselő aláírása